Oglądasz: Wymarzonyogrod.pl > Eksperci > Zapytaj ogrodnika > Kolcowój chiński a kolcowój pospolity

Kolcowój chiński a kolcowój pospolity

Czym różni się kolcowój chiński od pospolitego i co faktycznie lepiej posadzić w ogrodzie?

Witam Kolcowój chiński (Lycium chinens) to krzew, od którego pochodzi właściwa nazwa i popularność jagody Goji. Jego zaletą są większe i liczne jagody. Rośnie podobnie do naszego kolcowoju szkarłatnego (pospolitego, Lycium barbarum) i ma też podobne - czyli niewielkie - wymagania. Różnica jest jednak w niepełnej mrozoodporności i sądzę, że można uprawiać go w najcieplejszych rejonach kraju (Pomorze Zachodnie, Ziemia Lubuska, okolice Wrocławia). Posadzić można, ale trzeba liczyć się z tym, ze może wymagać zawsze osłony na zimę i może przemarznąć. Może lepszym i bardziej praktycznym rozwiązaniem byłoby znalezienie odmiany naszego rodzimego kolcowoju o jak największych owocach. Pozdrawiam

Potrzebujesz pomocy przy założeniu ogrodu? Nie wiesz jakie rośliny posadzić w ogrodzie i jak je pielęgnować? Zapytaj naszych specjalistów. Bezpłatnych porad udzielają ogrodnicy i architekci krajobrazu.

Tagi
Ostatni bukiet ślubny
Ostatni bukiet ślubny

Konwalie w grudniu? To możliwe. Oczywiście z Holandii... Pachniały nieziemsko, w połączeniu z...

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Copyrights © ZPR Media S.A. 2008-2017 | Design by ZPR Media S.A. | Hosted by SuperMedia