Oglądasz: Wymarzonyogrod.pl > Eksperci > Zapytaj ogrodnika > Jodła koreańska - brązowieją i opadają igły

Jodła koreańska - brązowieją i opadają igły

Moja jodła koreańska zrzuca dużą liczbę igieł, najpierw brązowieją a potem spadają. Co robić?

Witam, Brązowienie i opadanie igieł u jodły to najprawdopodobniej objawy choroby grzybowej. Przy ciepłej i wilgotnej pogodzie choroby częściej się rozwijają. Jeśli Pani jodła byłą w kiepskiej kondycji już po zimie, mogła zimą lekko przemarznąć i osłabione drzewo jest bardziej podatne na choroby. Może to być fytoftoroza - choroba atakująca głównie system korzeniowy roślin i wtedy należy kilkakrotnie podlać roślinę środkiem Previcur. Inna możliwość to choroba igieł, np. osutka jodły, objawiająca się właśnie brązowieniem i stopniowym opadaniem igieł w czerwcu-lipcu. Trzeba wtedy wykonać oprysk środkami przeciwgrzybowymi (Topsin, Antracol, Domark) - najlepiej 2-3-krotnie co 7 dni. Proszę też zaobserwować, czy rośliny nie opanowały szkodniki, np. ochojnik lub przędziorek, ponieważ one także mogą powodować brązowienie igieł. Zbyt obfite podlewanie lub ciężka i mokra gleba to także czynnik, który może powodować zamieranie pędów, brązowienie igieł, a później ich opadanie. Pozdrawiam

Potrzebujesz pomocy przy założeniu ogrodu? Nie wiesz jakie rośliny posadzić w ogrodzie i jak je pielęgnować? Zapytaj naszych specjalistów. Bezpłatnych porad udzielają ogrodnicy i architekci krajobrazu.

Tagi
wczoraj była piękna pogoda

Wczoraj było tak pięknie, słoneczko grzało i było ciepło. Spędziłam kilka godzin na działce, ale z...

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Copyrights © ZPR Media S.A. 2008-2017 | Design by ZPR Media S.A. | Hosted by SuperMedia