Oglądasz: Wymarzonyogrod.pl > Eksperci > Zapytaj ogrodnika > Rośliny zielone cały rok do gazonu

Rośliny zielone cały rok do gazonu

Witam. Jakie rośliny posadzić do gazonów betonowych w pomieszczeniu, gdzie temperatura zimą może być tylko utrzymana do +5 st. C. Myślę o jakimś iglaku i roślinie posadzonej wokół niego, by pięła się w górę. Wiosną chciałabym, aby wyrosły między tym jakieś rośliny cebulowe, np. krokusy, narcyzy. Proszę o propozycje. Bardzo dziękuję i pozdrawiam

Witam, Jak duże są te gazony i w jakim miejscu stoją? W jakiejś oranżerii, czy przy wejściu do domu? Jeżeli miałoby to być coś zimozielonego w miejscu na przykład zacienionym, to polecałabym laurowiśnię wschodnią lub ostrokrzew. Jeżeli temperatura nie spadnie poniżej podanej, to z pewnością rośliny będą wyglądać świetnie. Ewentualnie można posadzić cis pospolity lub bukszpan (formowany). Jeżeli tych gazonów jest więcej, można posadzić rośliny naprzemiennie, na przykład bukszpany i trawy ozdobne, lawendę, z pnączy bluszcz pospolity (jeśli jest jakaś ściana, po której by się mógł wspinać) lub zrzucające liście winobluszcz zaroślowy lub trójklapowy. Proszę pamiętać, że nie można też do takiego gazonu zasadzić zbyt dużo roślin, a ziemia w takich betonowych donicach bardzo szybko przesycha, więc trzeba pamiętać o podlewaniu, nawet w okresie zimy.

Potrzebujesz pomocy przy założeniu ogrodu? Nie wiesz jakie rośliny posadzić w ogrodzie i jak je pielęgnować? Zapytaj naszych specjalistów. Bezpłatnych porad udzielają ogrodnicy i architekci krajobrazu.

Tagi
Idą Święta!!
Idą Święta!!

Już za dwa tygodnie Boże Narodzenie. Trzeba kupić gwiazdy betlejemskie do domu. Choć najbardziej...

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Copyrights © ZPR Media S.A. 2008-2017 | Design by ZPR Media S.A. | Hosted by SuperMedia