Oglądasz: Wymarzonyogrod.pl > Eksperci > Zapytaj ogrodnika > Usychająca wierzba mandżurska

Usychająca wierzba mandżurska

Mam 6-letnią piękną wierzbę. Tej wiosny wypuściła listki, które będąc jeszcze ledwo rozwinięte uschły. Schną również końcówki gałęzi. Z jednej strony pień jest nierówny i ma mocno spękaną korę, która odpada. Pod spękaną korą są białe plamy wyglądające jak pleśń. Taki stan utrzymuje się na całej długości pnia, z nasileniem od dołu. W konarach i pniu są jeszcze soki. Pięć metrów dalej rośnie równolatka, ale jest piękna i zielona. Czy można jeszcze odratować to drzewo? Bardzo proszę o szybką odpowiedź i radę co robić.

Dzień dobry Wierzba mandżurska oraz wierzba argentyńska są wrażliwe na silne mrozy. Niskie temperatury w warunkach niezakończonej wegetacji i braku zdrewnienia tkanek rośliny mogły uszkodzić pień wspomnianej wierzby. Jedynym ratunkiem jest przycięcie jej gałęzi do maksymalnie bliskiego ranom miejsca. Cięcie może "zmobilizować" wierzbę do wypuszczenia pędów z tz.w paków śpiących. Warto ją odżywić niezbyt agresywnym azotowo nawozem. Lekko nakłuwać ziemię w celu doprowadzenia do korzeni powietrza. Proponuję też z doktorską dokładnością oczyszczać etapami zaobserwowane pleśnie i odpadającą korę. Powodzenia Przemysław Sochański

Potrzebujesz pomocy przy założeniu ogrodu? Nie wiesz jakie rośliny posadzić w ogrodzie i jak je pielęgnować? Zapytaj naszych specjalistów. Bezpłatnych porad udzielają ogrodnicy i architekci krajobrazu.

Tagi
Tajlandzkie kwiaty
Tajlandzkie kwiaty

Tajlandia to kraj storczyków i kolorowych kwiatów. Wizyta w Tajlandii pozwoliła na dokładną relację...

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Copyrights © ZPR Media S.A. 2008-2017 | Design by ZPR Media S.A. | Hosted by SuperMedia