Oglądasz: Wymarzonyogrod.pl > Eksperci > Zapytaj ogrodnika > Jakie rośliny posadzić w gazonach?

Jakie rośliny posadzić w gazonach?

Cała posesja jest w betonie, ale ustawiłam gazony, w których staram się stworzyć miłe dla oka miejsca. Sadziłam w nich różne krzewy i rośliny kwitnące, ale nie wszystkie nadają się do gazonów. Co mogę posadzić, aby przetrwało dłużej? Z poważaniem

Witam, W gazonach betonowych niewiele roślin wytrzymuje, ponieważ pojemniki te bardzo się nagrzewają, przez co korzenie roślin zostają poparzone. Dodatkowo nie mają żadnej izolacji wewnątrz (proponuję dać wąski styropian na ścianki wewnątrz, jeśli rośliny mają przetrwać w gazonach zimę). Z odpornych na suszę i duże nasłonecznienie roślin polecam: - jałowce - właściwie wszystkie gatunki i odmiany (ładnie będą wyglądać przewieszające się formy), - tawuły japońskie, - pięciorniki, - szczodrzeńce, - lawendę, - różę pomarszczoną, - wilczomlecz, - rozchodnik, - jukę, - macierzankę, - czyściec wełnisty.

Potrzebujesz pomocy przy założeniu ogrodu? Nie wiesz jakie rośliny posadzić w ogrodzie i jak je pielęgnować? Zapytaj naszych specjalistów. Bezpłatnych porad udzielają ogrodnicy i architekci krajobrazu.

Tagi
Roboty ogródkowe
Roboty ogródkowe

Bardzo pracowity okres dobiega końca i to nie ze względu na wykonanie wszystkich zaplanowanych...

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Copyrights © ZPR Media S.A. 2008-2017 | Design by ZPR Media S.A. | Hosted by SuperMedia