Oglądasz: Wymarzonyogrod.pl > Eksperci > Zapytaj ogrodnika > Nawóz Azofoska: czy nadaje się do nawożenia roślin ozdobnych?

Nawóz Azofoska: czy nadaje się do nawożenia roślin ozdobnych?

Czy nawozem Azofoska mogę podsypywać, a następnie przykryć ziemią wszystkie rośliny, które mam na działce? Ile mam użyć nawozu na rośliny? Co da ten nawóz, gdy podsypię nim rośliny? Czy rośliny będą lepiej kwitły?

Witam Azofoska jest pospolitym nawozem o przeciętnym składzie. Dedykowany raczej pod uprawy owocowe - drzewa, krzewy, uprawę na nawozy zielone pod warzywa. Czy podsypanie/nawożenie roślin ozdobnych, kwitnących da oczekiwane efekty? Zapewne tak, ale zdarza się, że nie wszystkie lubią skład Azofoski z nadmiernym, dość "agresywnym" azotem. Kwitnące rośliny wieloletnie wymagają nawozów fosforowych do zawiązywania pąków kwiatowych (irysy, floksy). Inne są żarłoczne i ucieszą się z rozcieńczonej gnojówki (peonie). Proponuję nawóz Substral i jego mieszanki przeznaczone do kwitnących bylin, krzewów, drzew, róż i kwasolubnych, np. hortensji. Azofoskę stosujemy raczej pod pospolite krzewy ozdobne (migdałki, forsycje, derenie, kaliny). Powodzenia Przemysław Sochański

Potrzebujesz pomocy przy założeniu ogrodu? Nie wiesz jakie rośliny posadzić w ogrodzie i jak je pielęgnować? Zapytaj naszych specjalistów. Bezpłatnych porad udzielają ogrodnicy i architekci krajobrazu.

Tagi
Jogurt z dodatkiem soku z bzu

Ładnie się dzisiaj wypogodziło to dobrze bo chciałam pomalować słupki i ogrodzenie na działeczce,...

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Copyrights © ZPR Media S.A. 2008-2017 | Design by ZPR Media S.A. | Hosted by SuperMedia