Oglądasz: Wymarzonyogrod.pl > Eksperci > Zapytaj ogrodnika > Usychający krzaczek

Usychający krzaczek

Witam. Krzaczek który kupiłam rok temu usycha. Podlewany jest często, ale wydaje mi się, że nie jest przelany. Nie wiem co robić. Pomocy. Nazwy kwiatka niestety nie pamiętam.

Ta roślina to kuflik. Pochodzi z Australii. Wymaga podłoża żyznego, przepuszczalnego, umiarkowanie wilgotnego, o odczynie obojętnym lub lekko kwaśnym. Jest rośliną zimozieloną, ale w naszych warunkach nie zimuje na zewnątrz, bo może uszkodzić go nawet mróz około –3 st. Celsjusza. Po 15 maja, gdy mija zagrożenie przymrozkami, można wystawić go na zewnątrz, w miejsce dobrze nasłonecznione, może też pozostać na południowym oknie. We wrześniu, jeśli pojawi się zagrożenie przymrozkami, należy zabrać go do pomieszczenia. Zimę, czyli czas gdy kuflik przechodzi stan spoczynku, powinien spędzać w jasnym pomieszczeniu, gdzie panuje temperatura 5-10 st. Celsjusza. Ograniczamy mu też wtedy podlewanie. Jeśli ma za mało bezpośredniego światła ginie, dlatego najlepsze dla niego jest okno południowe. Warto go też doświetlać przez co najmniej 8 godzin dziennie, bo gdy promienie słoneczne padają pod małym kątem, zaczyna marnieć. Do doświetlania nadają się świetlówki o „ciepłej” barwie oraz lampy sodowe.

Zdjęcia: autor pytania

Potrzebujesz pomocy przy założeniu ogrodu? Nie wiesz jakie rośliny posadzić w ogrodzie i jak je pielęgnować? Zapytaj naszych specjalistów. Bezpłatnych porad udzielają ogrodnicy i architekci krajobrazu.

Tagi
Idą Święta!!
Idą Święta!!

Już za dwa tygodnie Boże Narodzenie. Trzeba kupić gwiazdy betlejemskie do domu. Choć najbardziej...

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Copyrights © ZPR Media S.A. 2008-2017 | Design by ZPR Media S.A. | Hosted by SuperMedia