Oglądasz: Wymarzonyogrod.pl > Eksperci > Zapytaj ogrodnika > Czosnek niedźwiedzi

Czosnek niedźwiedzi

W Polsce nie można kupić nasion lub bulw czosnku niedźwiedziego. Chcę wykorzystać pobyt w Niemczech i tam w centrach ogrodniczych go kupić. Proszę o podanie prawidłowej nazwy nasion i bulw w języku niemieckim.

Nasiona lub sadzonki czosnku niedźwiedziego (Allium ursinum) można kupić w Polsce. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę Google „czosnek niedźwiedzi nasiona” – znalazłam kilka ofert już dostępnych, a nie szukałam wnikliwie. Po niemiecku czosnek niedźwiedzi nazywa się Bärenlauch lub Bärlauch. Można też posługiwać się łacińską nazwą rośliny Allium ursinum – to język międzynarodowy znany specjalistom w tej dziedzinie. Nasiono (nasionko) po niemiecku Samen, ewentualnie Samenkorn, a cebulka (czosnek niedźwiedzi ma cebulki nie bulwy) – Zwiebel.

Potrzebujesz pomocy przy założeniu ogrodu? Nie wiesz jakie rośliny posadzić w ogrodzie i jak je pielęgnować? Zapytaj naszych specjalistów. Bezpłatnych porad udzielają ogrodnicy i architekci krajobrazu.

Tagi
Susza ale roślinki żyją

Dzisiaj zerwałam wiśnie, garść malin i kilka truskawek z naszej działeczki. Szczypiorek, sałatę...

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Copyrights © ZPR Media S.A. 2008-2017 | Design by ZPR Media S.A. | Hosted by SuperMedia