Facebook
Menu

Co tydzień bezpłatny serwis newsów o ogrodzie i roślinach
w Twojej skrzynce mailowej.

Wierzba sachalińska

Wierzba sachalińska powinna mieć spłaszczone i powyginane gałązki. A moja wierzba ma dwa zaczątki takich gałązek. Od posadzenia jej 3 lata temu, nie cięłam drzewa, które ma około 2 metry wysokości. Czy trzeba ciąć wierzbę sachalińską?

Przyczyną zaniku charakterystycznych cech, które powinny uwidaczniać się na pędach wierzby sachalińskiej jest zaniedbanie cięcia. To właśnie dzięki silnemu cięciu pojawiają się pędy efektownie spłaszczone, pogięte, czerwonawe. Ciąć należy wiosną po przekwitnięciu (ewentualnie wczesną jesienią).

Potrzebujesz pomocy przy założeniu ogrodu? Nie wiesz jakie rośliny posadzić w ogrodzie i jak je pielęgnować? Zapytaj naszych specjalistów. Bezpłatnych porad udzielają ogrodnicy i architekci krajobrazu.

NEWSLETTER

Co tydzień bezpłatny serwis newsów o ogrodzie i roślinach...

Newspaper
Wianek raz jeszcze
Wianek raz jeszcze

Wianki świąteczne - najpopularniejsza ozdoba zamawiana u nas na święta. Z cynamonem, pomarańczą,...

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Copyrights © ZPR Media S.A. 2008-2015 | Design by ZPR Media S.A. | Hosted by SuperMedia