Facebook
Menu

Co tydzień bezpłatny serwis newsów o ogrodzie i roślinach
w Twojej skrzynce mailowej.

Wierzba sachalińska

Wierzba sachalińska powinna mieć spłaszczone i powyginane gałązki. A moja wierzba ma dwa zaczątki takich gałązek. Od posadzenia jej 3 lata temu, nie cięłam drzewa, które ma około 2 metry wysokości. Czy trzeba ciąć wierzbę sachalińską?

Przyczyną zaniku charakterystycznych cech, które powinny uwidaczniać się na pędach wierzby sachalińskiej jest zaniedbanie cięcia. To właśnie dzięki silnemu cięciu pojawiają się pędy efektownie spłaszczone, pogięte, czerwonawe. Ciąć należy wiosną po przekwitnięciu (ewentualnie wczesną jesienią).

Potrzebujesz pomocy przy założeniu ogrodu? Nie wiesz jakie rośliny posadzić w ogrodzie i jak je pielęgnować? Zapytaj naszych specjalistów. Bezpłatnych porad udzielają ogrodnicy i architekci krajobrazu.

NEWSLETTER

Co tydzień bezpłatny serwis newsów o ogrodzie i roślinach...

Newspaper
Roślina z różowym kwiatem
Roślina z różowym kwiatem

Chcę Was prosić o pomoc w rozpoznaniu rośliny ze zdjęcia. Fotkę zrobiłam kilka lat temu w pijalni...

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody MURATOR S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody MURATOR S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Copyrights © MURATOR S.A. 2008-2014 | Design by MURATOR Multimedia | Hosted by SuperMedia