Oglądasz: Wymarzonyogrod.pl > Eksperci > Zapytaj ogrodnika > Rododendron - przesadzanie

Rododendron - przesadzanie

Czy można teraz (w czerwcu) przesadzić rododendron?

Rododendrony maja dość płytki, ale szeroko rozrośnięty system korzeniowy. Jeśli przesadzimy roślinę niezwykle ostrożnie, z dużym zapasem podłoża i nie uszkadzając korzeni, nie powinno nic jej się stać, ale osobiście poczekałabym na moment, aż roślina przekwitnie, bo wykonywanie tego zabiegu podczas kwitnienia może spowodować opadanie kwiatów i pąków kwiatowych. Życzę powodzenia!

Potrzebujesz pomocy przy założeniu ogrodu? Nie wiesz jakie rośliny posadzić w ogrodzie i jak je pielęgnować? Zapytaj naszych specjalistów. Bezpłatnych porad udzielają ogrodnicy i architekci krajobrazu.

Tagi
Bukiet wiosenno-letni
Bukiet wiosenno-letni

Wiosenno-letni bukiet :) Ze znalezionych skarbów. Już niedługo zaczyna się sezon na...

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Copyrights © ZPR Media S.A. 2008-2017 | Design by ZPR Media S.A. | Hosted by SuperMedia