Oglądasz: Wymarzonyogrod.pl > Eksperci > Zapytaj ogrodnika > Przycinanie Tuji 'Brabant'

Przycinanie Tuji 'Brabant'

Od 3 lat mam w ogrodzie tuje 'Brabant' i tylko je zasilałam. Boję się ich podcinać, gdyż nie mam pojęcia jak to robić. Mają dopiero około 1,5 m, a ja chcę, żeby urosły do około 2,5 m. Gdzie przycinać, czy z boku, czy z góry i w jaki sposób? Bardzo Pana proszę o pomoc, gdyż nie chcę je zniszczyć.

Witam Jeśli chcemy, aby żywotniki ładnie się zagęściły najlepiej przycinać je co roku. Zasadnicze cięcie wykonujemy w kwietniu, zanim ruszą wiosenne przyrosty. Tniemy wszystkie zeszłoroczne pędy w 1/3 lub 1/2 długości, razem z wierzchołkiem. Jeśli drzewka są małe i gałązki luźno ułożone można to robić sekatorem, ale wygodniej przeprowadzać jest cięcie nożycami do żywopłotu. Narzędzia muszą być ostre! Drugie cięcie wyrównujące (kilka cm w VII-VIII) najlepiej wykonać pod koniec lipca. Drobne korekty możemy przeprowadzać w trakcie całego sezonu, oprócz maja kiedy drzewa intensywnie rosną. Pozdrawiam Przemysław Sochański

Potrzebujesz pomocy przy założeniu ogrodu? Nie wiesz jakie rośliny posadzić w ogrodzie i jak je pielęgnować? Zapytaj naszych specjalistów. Bezpłatnych porad udzielają ogrodnicy i architekci krajobrazu.

Tagi
Kwiaty w wodzie
Kwiaty w wodzie

Najwiekszym hitem tegorocznych targów ślubnych były chyba storczyki zanurzone w tubach. Jak...

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Copyrights © ZPR Media S.A. 2008-2017 | Design by ZPR Media S.A. | Hosted by SuperMedia