Oglądasz: Wymarzonyogrod.pl > Eksperci > Zapytaj ogrodnika > Przycinanie azalii

Przycinanie azalii

Witam, mam azalię wielkokwiatową 'Sunte Nectarine' o wysokości około 1 m, która zakwitła w tym roku: miała cztery kwiaty. Bardzo proszę o poradę, jak ją przyciąć, by w przyszłym roku było ich więcej (przyciąć pęd pod listkami, nad jakąś parą liści?). Dodam, że azalia ma sporo ulistnionych pędów, na których kwiaty się nie zawiązały.

Proszę o spokój i cierpliwość. Azalia nie potrzebuje cięcia. Jedynie co kilka lat, po kwitnieniu, można przeprowadzić cięcie odmładzające, czyli wyciąć stare, suche i ogołocone pędy. Z roku na rok powinna kwitnąć coraz obficiej. Ostatnia zima była dość mroźna, co mogło spowodować przemarznięcie części pąków kwiatowych - stąd być może mniej kwiatów. Ponadto, jeśli azalia rośnie w cieniu, to może być dodatkowa przyczyna mniejszej liczby kwiatów a sporej liczby pędów ulistnionych. Im głębszy cień, tym krzew lepiej rośnie i ma więcej liści, ale w zamian - mniej kwiatów.

Potrzebujesz pomocy przy założeniu ogrodu? Nie wiesz jakie rośliny posadzić w ogrodzie i jak je pielęgnować? Zapytaj naszych specjalistów. Bezpłatnych porad udzielają ogrodnicy i architekci krajobrazu.

Tagi
Październikowe refleksje
Październikowe refleksje

Październik na ogół kojarzy się z "babim latem", ze "złotą polską jesienią". W tym roku...

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Copyrights © ZPR Media S.A. 2008-2017 | Design by ZPR Media S.A. | Hosted by SuperMedia