Oglądasz: Wymarzonyogrod.pl > Eksperci > Zapytaj ogrodnika > Kiedy przesadzić bez lilak?

Kiedy przesadzić bez lilak?

Witam, chcę przesadzić na moją działkę bez lilak, który od paru lat kwitnie w ogródku mojej babci. Czy powinnam zrobić to jesienią, czy lepiej poczekać do wiosny? Chciałabym jesienią, bo na wiosnę może kwitłby już u mnie?

Witam Bzy lilaki możemy przesadzać jesienią oraz wiosną - najpóźniej do końca kwietnia. Jednak lepszy jest termin jesienny. Na szczęście lilaki mają bardzo gęsty system korzeniowy i zazwyczaj łatwo się przyjmują. Termin jesienny pozwala na lepsze ustabilizowanie przesadzonej rośliny w dole. Jeżeli lilak ma więcej niż 1,5 m wysokości, to warto nieco przyciąć kilka pędów, aby zmniejszyć transpirację wiosną. Ograniczy to nieco kwitnienie ale ułatwi przyjęcie się rośliny. Pozdrawiam Przemysław Sochański

Potrzebujesz pomocy przy założeniu ogrodu? Nie wiesz jakie rośliny posadzić w ogrodzie i jak je pielęgnować? Zapytaj naszych specjalistów. Bezpłatnych porad udzielają ogrodnicy i architekci krajobrazu.

Tagi
Kompozycje ze strelicji
Kompozycje ze strelicji

Kompozycje ze strelicji! Zostały wykonane na event w stylu afrykańskim :) Mocne, wyraziste kolory...

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Copyrights © ZPR Media S.A. 2008-2017 | Design by ZPR Media S.A. | Hosted by SuperMedia