Oglądasz: Wymarzonyogrod.pl > Eksperci > Zapytaj ogrodnika > Miękkie i pomarszczone liście storczyka

Miękkie i pomarszczone liście storczyka

U jednego z moich storczyków liście stały się miękkie i pomarszczone, mimo to wypuścił dwa pędy kwiatowe. Nie wiem dlaczego tak się stało. Wszystkie storczyki podlewałam w ten sam sposób i wszystkie stoją na tym samym parapecie. Pozostałe kwiaty jednak są w doskonałej formie. Co należy zrobić, aby kwiat odzyskał silne, zdrowe liście?

Witam. Skoro liście storczyka straciły turgor oznacza to, że roślina nie pobiera wody. Albo jest za mało podlewana w okresie upalnego lata, albo za dużo i korzenie zgniły. Proszę roślinę wyjąć z doniczki (jeżeli zrobi się to delikatnie to kwiatom nic się nie stanie) i sprawdzić stan korzeni. Prawdopodobnie część jest zasuszona lub zalana, a rezultat dla rośliny taki sam, bo nie ma czym pobierać wody. Po wyjęciu proszę oczyścić z suchych bądź zgniłych korzeni. Dalsze postępowanie zależy od tego jaki jest stan korzeni. - jeśli są zasuszone: oczyścić z wszystkich martwych korzeni, posadzić do (najlepiej) świeżego podłoża, podlewać regularnie i zapewnić podwyższoną wilgotność otoczenia; - jeśli są zagniłe: oczyścić z wszystkich martwych korzeni, pozostawić roślinę 2-3 dni do obeschnięcia bryły korzeniowej. Jeżeli pozostały jakieś żywe korzenie można posadzić, ale nie podlewać 2-3 dni.

Potrzebujesz pomocy przy założeniu ogrodu? Nie wiesz jakie rośliny posadzić w ogrodzie i jak je pielęgnować? Zapytaj naszych specjalistów. Bezpłatnych porad udzielają ogrodnicy i architekci krajobrazu.

Tagi
Już Wielkanoc!
Już Wielkanoc!

Jak co roku na Wielkanoc zasiałam rzeżuchę i kupiłam doniczkowe narcyzy. Mam też brzozowe gałązki z...

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Copyrights © ZPR Media S.A. 2008-2017 | Design by ZPR Media S.A. | Hosted by SuperMedia